fbpx

Tanıtım Filmi Çekimi

Tanıtım Filmi Çekimi
Tanıtım filmi, son yıllarda firma ve markaların mutlaka kullandığı iletişim stratejileri arasında yer alıyor. Hatta bir süre sonra, tanıtım filmi olmayan kurum veya marka kalmayacak bile diyebiliriz. Çünkü tanıtım filmleri markanızı ve işinizi sadece hedef kitleye anlatmakta kullanılmaz, iş ortaklarınız veya diğer tüm paydaşlarınız için de kullanılabilir. Örneğin bir müşteri toplantısında firmanızı sözcüklerle anlatabilirsiniz. Özenle seçtiğiniz cümlelerle karşı taraf üzerinde oldukça olumlu bir etki de bırakabilirsiniz. Peki bunu bir de video ile desteklemeye ne dersiniz? Etkili bir video izlettikten sonra yapacağınız konuşma emin olabilirsiniz ki üstünüzden birçok yükü kaldırır ve işinizi kolaylaştırır. Ayrıca müşterinizin güvenini daha kolay kazanmanızı sağlar ve olumlu bir imaj oluşturur.
Benzer durum nihai tüketiciler açısından da geçerlidir. Bir ürün almayı düşündüğünüzü ve bu ürün hakkında araştırma yaptığınızı varsayın. Birkaç rakip ürün arasında seçim yapmakta zorlandığınızı düşünün. Hepimiz buna benzer bir durumla defalarca karşılaşmışızdır. Şimdi biri hariç diğer ürünlerin fotoğraflı olsun ve özellikleri yazıyla anlatılmış olsun. Bir ürünün ise etkili bir videosu olsun. Güzel bir ses, hedef kitleye uygun bir görsel konsept ve marka ruhunu net yansıtan bir video… Seçiminiz büyük ihtimalle hatta neredeyse kesinlikle tanıtım videosu olan ürün / firma olacaktır.

Çeşitleri
Kurumsal Tanıtım : Dil olarak daha kurumsal üsluba sahiptir. Kurumun kurumsal renklerle uyumuna özen göstererek marka ile bütünleşmesini sağlar.
Ürün Tanıtım Filmi: Satışa sunulan ürünün satışını yapmak ve yeni çıkan ürünü hedef kitleye tanıtmak amacıyla çekilmektedir.
Firma Tanıtım Filmi: Firmanın adını yansıtmak için bu film kesinlikle çekilmelidir.
Web Sitesi Tanıtım Filmi: Yeni açılan bir sitenin yada daha önceden açılan sitenin tanıtımını yapmak ve daha fazla kişiye ulaştırmak amacı ile yapılmaktadır.
Etkinlik Tanıtım Filmi: Konser, fuar, parti, seminer vb. tüm organizasyonları hedef kitleye tanıtmak amacıyla hayata geçirilen bir film türüdür.